Valdžia ruošia apynasrį pavėžėjams – įsidarbinti galės ne visi vairuotojai

Pavėžėjai artimiausiu metu gali sulaukti netikėtumų iš valdžios.

Vyriausybėje derinamas Kelių transporto kodekso pakeitimas, pagal kurį pavėžėjų įmonės galėtų įdarbinti tik ne mažiau 2 metų vairavimo stažą turinčius vairuotojus.

„Šiuo metu tas projektas dar derinamas su įvairiomis institucijomis ir tai dar nėra galutinis variantas, bet projekte numatoma, kad yra 2 metų vairavimo stažas ir nepriekaištingos reputacijos reikalavimai šiokie tokie, kad nebūtų teistas (vairuotojas) už sunkų nusikaltimą“, – TV3 žinioms teigė Marius Pakėnas, Susisiekimo ministerijos atstovas.

Pavėžėjų teigimu, vairuotojams numatyti reikalavimai ne visuomet gali atspindėti tikrą situaciją.

Pavyzdžiui, vairuotojas, kuris dar neturi 2 metų vairavimo stažo, gali būti kur kas atsargesnis ir paiso Kelių eismo taisyklių kur kas labiau, nei tas vairuotojas, kuris turi ilgametę vairavimo patirtį.

Pavėžėjų įmonės „Taxify“ vadovas teigė, kad vairuotojams taikė aukštesnius reikalavimus jau ir anksčiau, todėl nauji reikalavimai neįneštų naujų vėjų.

„Turime savo vidines taisykles, kurie yra aukštesni, nei reikalauja įstatymas, t. y.: patikriname vairuotojo praeitį, teistumą, administracinių nusižengimų nuobaudas ir stengiamės surinkti kiek įmanoma daugiau informacijos prieš priimant teisingą sprendimą“, – TV3 žinioms sakė Andrius Pacevičius, „Taxify“ vadovas.

Pavėžėjų įmonės atstovai įsitikinę, kad jeigu Vyriausybėje svarstomas projektas įsigalios, tai nuostolių dėl to nepatirs.

Jų teigimu, 2 ir daugiau metų stažo vairuotojų ir taip netrūksta.

Tiesa, policijos teigimu, eismo įvykių, kuriuos sukelia pavėžėjai, taip pat netrūksta, o kai kurie iš jų baigiasi tragiškai.

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus