Vilniuje atsiras nauji greičio matuokliai, tokių Lietuvoje – nėra

Jau kitą savaitę Vilniuje turėtų atsirasti naujo tipo stacionarus greičio matuoklis, kuris fiksuos ne tik greitį viršijančius vairuotojus, bet ir transporto priemones, judančias A juosta, taip pat kurios kirs sankryžą užsidegus draudžiamos spalvos šviesoforo signalui.

Tokio tipo greičio matuoklis vairuotojams puikiai pažįstamas – rugsėjo pabaigoje toks išdygo Konstitucijos prospekte. Savo intensyviu blyksėjimu gąsdinęs greičio matuoklis jau kuris laikas kaip dingęs, tačiau jau kitą savaitę ketinama jį sugrąžinti.

Jau kitą savaitę

Tik atsiradus moderniam ir dar nematytam greičio matuokliui, vairuotojai Konstitucijos prospekte kaip reikiant sumažino greitį.

Šiame kelyje leistinas greitis – 50 km/val., tačiau eismas įprastai judėdavo 10-20 km/val. greičiau, todėl pirmosiomis dienomis naujasis greičio matuoklis blyksėjo it pašėlęs.

Visgi jau kuris laikas dingus matuokliui, pastebima, kad vairuotojai grįžta prie senų įpročių – eismas juda kiek greičiau, nei tuomet, kai stovėdavo matuoklis.

Tačiau tai tęsis neilgai – jau kitą savaitę greičio matuoklį ketinama sugrąžinti.

„Įrenginį sumontuoti suplanuota kitą savaitę“, – vairuotojų portalui autobanas.lt teigė „Susisiekimo paslaugos“ Komunikacijos vadovė Miglė Bielinytė.

Tiesa, terminas gali kiek nusikelti dėl oro sąlygų, jei temperatūra bus žemesnė nei -10 laipsnių.

Baus nuo pirmos dienos

Intensyviai blyksėjęs greičio matuoklis iš pradžių buvo eksperimentinis, tačiau sugrąžinus jį atgal – vairuotojai bus baudžiami.

„Atlikus visus įrangos derinimo bei programavimo darbus, greičio kontrolės sistema bus įjungta į policijos pažeidėjų duomenų registrą“, – pastebėjo M. Bielinytė.

Atsižvelgus, kaip masiškai matuoklis blyksėjo blykste, fiksuojant Kelių eismo taisykles (KET) pažeidžiančius vairuotojus, pastarieji turėtų sunerimti.

Tokio kompleksinio greičio matuoklio, kuris matuoja ne tik leistiną greitį viršijančius vairuotojus, tačiau stebi viešojo transporto eismo juostą ir maža to, šviesoforo signalus – Vilnius dar nebuvo matęs.

„Kol kas tai bus vienintelis tokio tipo įrenginys Lietuvoje, tačiau įvertinus poreikius ir rezultatus, ateityje bus svarstoma, ar turėti ir daugiau tokių greičio matuoklių“, – sakė M. Bielinytė.

Tikėtina, jog Vilniuje artimiausiu metu turėtų atsirasti kur kas daugiau tokio tipo greičio matuoklių. Juolab, tokių minčių neslėpė nei sostinės vadovai, nei eismą prižiūrintys specialistai.

Savivaldybės įmonės „Susisiekimo paslaugos“ Miesto eismo organizavimo departamento vadovas Aleksejus Apanovičius anksčiau teigė, kad yra numatyta greičio matuoklių plėtra ir yra numatytos preliminarios 4-5 tokių greičio matuoklių vietos.

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus