Vilnius ruošiasi masinei evakuacijai – uždarys Ukmergės plentą

Vilniaus valdžia liepos viduryje surengusi grandiozines pratybas miesto hibridiniam atsparumui patikrinti, užsimojo dar didesniam iššūkiui – evakuoti žmones Astravo atominės elektrinės avarijos atveju.

Liepos viduryje buvo uždaryta Geležinio Vilko gatvė, kuomet buvo imituojamas teršalų išsiliejimas, vaikų gelbėjimo operacija, teroristinis išpuolis – dalyvavo visos specialiosios tarnybos.

Dabar užsimota dar didesniam iššūkiui – Vilniaus valdžia organizuos masinę vilniečių evakuaciją po imituojamos avarijos Astravo atominėje elektrinėje.

Dėl tokios imituojamos evakuacijos bus uždaromos Ukmergės plentas.

Nesutaria dėl datos

Vilniaus valdžia iš pradžių pranešė, kad masinė evakuacija bus įgyvendinama darbo dieną – rugsėjo 5 dieną, nuo 10 iki 13 valandos.

Tuo metu vairuotojai negalėtų naudotis viena judriausių sostinės gatvių ir tektų ieškoti aplinkinių kelių.

Teigiama, kad iš Ukmergės plento evakuacijos metu būtų padarytas vienpusis eismas, kuriuo galėtų naudotis tik evakuacijos dalyviai.

Tačiau dabar kilo nesutarimų ne tik dėl datos, bet ir pačios priemonės būtinumo.

Apie savivaldybės ketinimus išgirdęs laikinasis Vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas buvo šokiruotas. Anot jo, tokios pratybos bereikšmės ir jose uždraudė dalyvauti pareigūnams.

„Neslėpsiu, buvo šokas apėmęs, kaip taip gali būti. Vilniaus miesto savivaldybė nederino tokio klausimo su Vidaus reikalų ministerija ir net nederino su mūsų pavaldžiomis įstaigomis“, – nuostabos neslėpė E. Misiūnas.

Anot jo, Vilnius net nepatenka į zoną iš kurios būtų evakuojami gyventojai avarijos metu, be to taip tik bereikalingai sėjama baimė.

Gali imituoti Pasaulio futbolo čempionatą

Vilniaus valdžia laikosi priešingos nuomonės ir teigia, kad reikia būti pasiruošus bet kokiems atvejams.

VRM laikinasis ministras E. Misiūnas sako, kad didžiosios pratybos, sujungsiančios visas valstybines institucijas vyks spalio pirmosiomis dienomis.

„O kam Vilniaus savivaldybė rengiasi, nežinau [..] gali imituoti Pasaulio čempionato futbolo pasirengimo darbus“, – ironiškai į Vilniaus valdžios planus žvelgia E. Misiūnas.

Laikinajam ministrui neleidus pratybose dalyvauti policininkams ir ugniagesiams, Vilniaus savivaldybė užmojus sulėtino ir evakuacijos pratybos esą bus keliamos į nedarbo dieną, ir peržiūrimos su pareigūnais.

Plačiau – LNK žinių reportaže.

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus