Vykdys apklausą: ar reikia Vilniuje nemokamo viešojo transporto?

Net 100 000 vilniečių – tiek Vilniaus gyventojų ketinama apklausti per savaitę truksiančią apklausą „Ar vilniečiai nori važiuoti nemokamai“, kurią organizuoja Artūras Zuokas su komanda.

„Nuo sausio 28 dienos net 35 Vilniaus transporto stotelėse su komanda klausime vilniečių, ar jie pritaria, kad viešasis transportas Vilniuje gyvenamąją vietą deklaravusiems gyventojams būtų nemokamas.

Tokio dydžio apklausą sostinėje iš tiesų netgi galima būtų vadinti referendumu.

Mūsų tikslas – apklausti penktadalį vilniečių. Kiekvienas vilnietis turi galimybę balsuoti ir pasakyti: aš esu už nemokamą transportą Vilniuje“, – sakė apklausos organizatorius A. Zuokas.

Vienas svarbiausių A. Zuoko darbų būsimoje kadencijoje bus nemokamo viešojo transporto užtikrinimas vilniečiams, todėl planuojama apklausti kuo daugiau vilniečių ir gauti kuo tikslesnius duomenis.

„Tiek sėkmingai nemokamo transporto projektą įgyvendinusio Talino pavyzdys, tiek atlikta išsami „Civitta“ ekspertų studija su labai konkrečiais skaičiavimais rodo, kad šią idėją galima būtų įgyvendinti ir Vilniuje.

Tai didelė paskata siekti, kad turėtume nemokamą, kokybišką viešąjį transportą, daugiau juo besinaudojančių žmonių, o kartu – mažesnes spūstis, mažesnę oro taršą, triukšmą ir didesnį gyventojų mobilumą.

Be to, kiekvienas gyventojas kasmet sutaupys iki 340 eurų“, – teigė A. Zuokas.

Apklausą viešojo transporto stotelėse vykdys A. Zuokas su komanda ir savanoriai, o balsavimo biuletenių šaknelės su gyventojų atsakymais keliaus į specialias balsadėžes.

Vilniečiai savo nuomonę apie galimybę važinėti nemokamai išsakyti galės ir Vilniaus gatvėse, Vilniaus miesto savivaldybėje.

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus