Žino tikrai nedaugelis: už tokį smulkų KET pažeidimą – „viso gero“ vairuotojo pažymėjimui

Jau antrus metus šalyje galiojantis Administracinių nusižengimų kodeksas (ANK) reiškia didesnes baudas vairuotojams net ir už smulkius Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimus. Deja, vairuotojų sugriežtėjusi atsakomybė negąsdina.

Štai vien kovo 8–11 dienomis policijos pareigūnai šalies keliuose vykdė sustiprintą vairuotojų blaivumo kontrolę bei nustatė 133 neblaivius vairuotojus. Daugiau kaip pusei sustabdytų vairuotojų buvo nustatytas didesnis, kaip 1,5 promilės girtumas, šiems 66 asmenims gresia baudžiamoji atsakomybė.

Nors apie atsakomybę už vairavimą išgėrus yra kalbama dažnai ir garsiai, KET yra nurodyta aibė smulkesnių pažeidimų, už kurių padarymą vairuotojai gali netekti teisės vairuoti. Vienas tokių – „antraeilininkų“ siaubas.

KET pabrėžiama, kad vairuotojas turi laikytis dešiniojo važiuojamosios kelio dalies krašto, jei tik yra tokia galimybė.

Visgi patiems vairuotojams šis KET punktas – seniai primirštas. Nors pirmoji eismo juosta būna laisva, prie vairo sėdintys asmenys tikriausiai tik dėl jiems patiems žinomų priežasčių kartais nusprendžia rinktis kitą eismo juostą.

Nuo 2017 metų sausio 1 dienos už šį KET pažeidimą vairuotojams gresia bauda nuo 30 iki 90 eurų ir (arba) teisių atėmimas nuo vieno iki trijų mėnesių.

Be abejo, pareigūnai dažniausiai tokiais atvejais nėra priekabūs ir vairuotojo pažymėjimo atimti neskuba, tačiau žinokite, kad tokią teisę jie tikrai turi.

Naujienos iš interneto

7 komentarai

Komentuoti
 1. Rodion
  14 kovo, 09:27 Rodion

  Nebeturi valstibe is ko gyvent tai greit ir ora apmokestins. Visa gyvenima niekas sios taisikles nelkiude, visis ramei vazinejo, o dabar iems zmones trugdo kairiojoi juostoj. Nebutu Lietuva. Nenuostabu kad zmones bega is lietuvos

  Atsakyti į šį komentarą
 2. Edgras
  14 kovo, 12:06 Edgras

  Antraja eismo juosta ir as daznai pasirenku, o priezasti galiu ivardinti, nes daug laiko vazineju tuo marsrutu ir tiesiog zinau kad antra juosta geresne, nera duobiu ar bangu… tiesiog man uz masinos remonta niekas nemokes

  Atsakyti į šį komentarą
 3. Varveklis
  15 kovo, 02:16 Varveklis

  Lenkimas yra kai isvaziuoji i priespriesinio eismo juosta. O persirikiuoti i pirma juosta ir ja vaziuoti greiciau nei antra juosta vaziuojantys, nera draudziama.
  Aisku, jei nera masinu pirmoj juostoj, tai negerai kai vaziuoja antra juosta.
  Bet daznai pirmoj juostoj buna pristatyta masinu, tai i pirma juosta nesokinesi del 300 metru pavaziavimo, ir nei eismas intensyvus tada dar sustot reiktu, kad vel i antra juosta ivaziuot.
  Buna kad autostradoj „lenki“ furas (tiksliau apvaziuoji, cia ne lenkimas, o apvaziavimas), nors matai kad is galo toli buvo masina, bet nespejus „aplenkti“ jau gale atsiranda nes atskrenda draudziamu greiciu ir mirksena sviesom. Nu tai kokie tegul pristabdo, nevisada numatysi kad is galo dideliu greiciu kazkas artinasi. Ir ko ten jau sviesom bemirkset, gi i griovi nesuksiu kad praleist, ne visos masinos tokios galingos kad greit padidintu greiti. Siaip ir greicio virsyt del to negalima.

  Atsakyti į šį komentarą
 4. ha
  17 kovo, 22:01 ha

  jei instruktoriai taip moko važinėti antra juosta tai ko tada norėti taip ir važinėja, va pažystamas mokesi tai instruktorius net liepė važuoti antra juosta tipo tu sako durnas gal išlėks koks pėstysis ar dar kas nespėsi sustoti ar nepastėbsi ir nutrenksi tai važiuok antra juosta

  Atsakyti į šį komentarą

Komentuoti

Skaityti komentarus